Kapotte vlotbrug en onveilige N9: VVD luistert naar inwoners en ondernemers

Vorige week heeft VVD Noord-Holland statenlid Jeroen Boer samen met Angelique Ligthart, fractievoorzitter van VVD Schagen en Peter Vlam VVD raadslid in Schagen, een bezoek gebracht aan onder andere Burgervlotbrug en omgeving. Daar hebben ze diverse vertegenwoordigers gesproken van dorpsraden, horecaondernemers en bezorgde bewoners over de situatie met de vlotbruggen, de verkeersveiligheid van Rijksweg N9 en het kruispunt van de provinciale weg in Schoorldam. Zo werd er lang gesproken over de kapotte monumentale vlotbrug, eigendom van de Provincie, in Burgervlotbrug.

Veel onrust
Duidelijk werd dat de lange reparatietijd van de kapotte vlotbrug veel onrust oplevert in de gemeenschap. Bewoners moeten kilometers omrijden om bijvoorbeeld hun kinderen naar school te brengen en familie te bezoeken. Daarnaast zijn ondernemers moeilijk te bereiken voor hun klanten en horecaondernemers hebben het zwaar door de verlaagde klandizie. De sociale impact van de afgesloten vlotbrug is stevig in deze gemeenschap. Reden ook voor de VVD Noord-Holland om dit onderwerp te agenderen voor de Statencommissie Ruimte van 23 juni 2025. Daar zullen we samen met andere politieke partijen en de verantwoordelijke Gedeputeerde verder spreken over de situatie rondom de kapotte vlotbrug. De Ondernemers Federatie Schagen, die zich ook ernstig zorgen maakt over de situatie, heeft al aangegeven te komen inspreken op deze avond.

Verkeersveiligheid
De vertegenwoordigers van de dorpsraden brachten terecht ook de onveilige verkeerssituatie van de N9 naar voren en de oversteek bij de provinciale weg in Schoorldam. Hoewel de verantwoordelijkheid voor de Rijksweg bij het Rijk ligt nemen we ook deze zorgen mee terug naar de Provinciehuis in Haarlem. Het was goed om samen met de lokale VVD-fractie Schagen ter plekke naar de bewoners te luisteren en de situatie met eigen ogen te zien.